sobota, 11 września 2010

KOMENTARZ UCZESTNIKA SPOTKANIA...

Samorząd terytorialny m.st.Warszawy otrzymał do zaopiniowania nowy projekt Regionalnego Dyrektora Ochrony Srodowiska w Warszawia w sprawie ustanowienia planu ochrony rezerwatu "Jeziorko Czerniakowskie"Projekt ten po zatwierdzeniu przełoży sie na studium uwarunkowan i kierunkow zagospodarowania przestrzennego m.st. oraz plany miejscowe Czerniakow Płd. i Augustówka.Jest to projekt SKANDALICZNY Eliminuje on wszelkie ograniczenia inwestycyjne na terenie od ul. Czerniakowskiej do jeziorka Czeniakowskiego,ktore zawierał poprzedni projekt, z dnia 4 lutego 2010 roku.Projekt ten umożliwia deweloperom z Biłgoraja /ktorzy kupili ten teren/ wznosić budynki wielkokubaturowe o głębokich fundamentach,powodujacych proces degradacji i zaniku tego najwiekszego zbiornika wodnego Warszawy.Skandalem jest,że podpisali sie pod nim urzednicy stojacy na straży ochrony przyrody i Rezerwatu.Tereny pomiedzy Jeziorkiem i ul.Czerniakowska są od dawna opracowane przez ekspertow w aspekcie geologiczno-inżynierskim.Opracowania te są ogolnie dostepne.Dawne starorzecze Wisły zajmuja głównie torfy i namuły,nie stwarzajace dobrych warunkow budowlanych.Jedyne rozwiazanie techniczne to palowanie lub zdjecie warstwu niestabilnej do 10 m ponizej powierzchni terenu!! Jeziorko Czerniakowskie jest b.skromnie zasilane w wodę.Omawiany teren w znacznym stopniu utrzymuje jezioro przy zyciu.Tedy biegna cieki wodne z małej i dużej skarpy w strone Wisły,tutaj sa zbierane wody deszczowe kierowane do jeziora.Wody gruntowe wystepuja na glebokości 1,5 - 3,0 m p.p.t.
Projekt ochrony Jeziorka z dn.4 lutego br uwzglednial uwarunkowania geodezyjno-inżynierskie zalecające zakaz głębokiego fundamentowania oraz zapobiegał zmianom w przepływu w warstwie wodonośnej,będące zagrożeniem lokalnych warunków przyrodniczych.
Projekt ochrony jez.Czerniakowskiego z 23 sierpnia br ignoruje najważniejsze uwarunkowania ,dopuszczajac wszystkie rozwiazania budowlane.
Pragne zadać pytanie, pod osad opinii publicznej, co spowodowalo taka dramatyczna zmiane stanowiska urzednikow stojacych na straży interesu publicznego?
Tomasz Trepka
STOWARZYSZENIE PLATAN

1 komentarz:

  1. Czy są jakieś dokumenty potwierdzające kto jest właścicielem tych terenów? Na komisjach produkowało się przynajmniej troje "cudem odnalezionych potomków właścicieli". Czy "deweloperzy z Biłgoraja" to SamWieszJakaFirma?

    OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatną opinią komentujących, i blog nie ponosi odpowiedzialność za treść opinii. Opinie wulgarne będą usuwane