sobota, 17 lipca 2010

Prokuratura Okręgowa wszczela postepowanie przygotowawcze na skutek doniesienia TOH TRYTON do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie!

Oto poczatek pisma do prokuratury skarzacego wojewode mazowieckiego o zaniechania w sprawie ochrony srodowiska,m.in.takze w sprawie zabudowy w otulinie rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie:Warszawa, dnia 16.06.2010 rII Wydział Postępowania Sądowego
Dział Spraw Cywilnych i
Administracyjnych
Prokuratura Apelacyjna
w Warszawie


Towarzystwo Ochrony
Herpetofauny „Tryton”
ul. Wiolinowa 7 m 8
02 – 785 Warszawa

ZAWIADOMIENIE

o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.


"...W imieniu Stowarzyszenia TOH Tryton zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 kk., przez Wojewodę Mazowieckiego pana Jacka Kozłowskiego. Podejrzewamy, iż osoba ta nie dopełniając swoich obowiązków sprawowania nadzoru nad działalnością Gminy Warszawa, działa na szkodę interesu publicznego. Kompetencje wojewody zawarte są w ustawie z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (art. 86 – 98) oraz w ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o administracji rządowej w województwie (Dz. U. z 2001 r. Nr 80, poz. 872, z późn. zm.). Wojewoda odpowiedzialny jest więc za ochronę praworządności i kontrolę poczynań gminy pod tym względem. Zaniechanie przez niego tego nadzoru prowadzić może do sankcjonowania łamania prawa i poczucia bezkarności podległych mu jednostek, co skutkować może dalszymi naruszeniami prawa. W naszym przekonaniu taka sytuacja ma właśnie miejsce w Gminie Warszawa..."

Dalej następuje szczegółowe uzasadnienie skargi.Wiemy z doswiadczenia,ze wiekszosc pism,apeli,petycji w zasadzie byla przez adresatow ignorowana a terminy reakcji na interwencje monstrualnie przekraczane.Jak widac,organizacje pozarzadowe,rzecznicy obywateli,wstepuja kolejno na droge prawną. W tym wypadku prokuratura wszela postepowanie,co jest bardzo istotne.CZY TO POSKUTKUJE? ...zobaczymy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikowane komentarze są prywatną opinią komentujących, i blog nie ponosi odpowiedzialność za treść opinii. Opinie wulgarne będą usuwane