środa, 3 marca 2010

PILNE PYTANIA DO DYREKCJI OCHRONY ŚRODOWISKA

Na terenie budowy, na łące przy rezerwacie wykonano wykop.Gleboki wykop natychmiast wypelnil sie wodą. Woda ta jest odprowadzana do zbiornika (vide zdjecia w poprzednich postach).
Zgodnie z badaniami specjalistycznymi, Jeziorko zaopatruje w wode gruntową łąkę,a nie odwrotnie, jak napisala ostatnio Gazeta Wyborcza w pobieżnym,obarczonym błędami artykule o Jeziorku.
Przepompowywana woda wybija w paru miejscach , daleko poza placem budowy.
CZY TO NIE JEST NARUSZENIE STOSUNKÓW WODNYCH? Czy nikt powołany do tego rodzaju czynności nie sprawdzi stanu faktycznego? Czy meliorowana łąka nie wysuszy Jeziorka? Wydaje sie, ze nadszedl juz czas, zeby fachowcy zajęli sie sprawą Jeziorka a nie urzędnicy,ktorzy zreszta nie przejawiają i tak zainteresowania problemem miesiącami nie odpowiadając na interwencje obywateli.

P.S. przy okazji gorąco polecam:
http://www.tryton.waw.pl
Dużo sensownych spraw dotyczących Jeziorka

3 komentarze:

  1. myślisz,że ta Dyrekcja czyta tego bloga?

    OdpowiedzUsuń
  2. Taaa.. jestem pewien.Dzis jest zebranie 20 paru organizacji .Bedą przedstawiciele dyrekcji.Bedzie tez prezentacja m.in. tego bloga.

    OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatną opinią komentujących, i blog nie ponosi odpowiedzialność za treść opinii. Opinie wulgarne będą usuwane