wtorek, 2 marca 2010

DZIŚ SPOTKANIE KDS-u W SPRAWIE REZERWATU!

Dzisiaj, 3 bm., środa - odbedzie sie w ramach KDS-u spotkanie w sprawie ratowania Jeziorka Czerniakowskiego. Mają przybyć przedstawiciele ponad dwudziestu (!!!) organizacji pozarządowych. Ciekawe, czy administracja Miasta Stołecznego usłyszy i zareaguje na tę społeczną inicjatywę.
Obecni będą także urzędnicy z RDOŚ, ktory wydal osobliwy, warunkowy werdykt o zagrożeniu stosunków wodnych w otulinie rezerwatu, ktore to zagrozenie będzie można zweryfikować... dopiero po ukończeniu kontrowersyjnej inwestycji.
Spotkanie jest swiadectwem,ze zagrożenie Rezerwatu przybrało wymiary skandalu o szerokim zasięgu społecznym, daleko wykraczającym poza granice Miasta Stołecznego!!
Mamy nadzieje,ze taki impuls rozpocznie proces rewitalizacji obiecanej w programie wyborczym (patrz poprzednie posty) ale bedzie to rewitalizacja MYŚLENIA urzednikow i administracji o ochronie przyrody i interesów obywateli. Być moze, zakończy sie okres ignorowania sygnalow spolecznych skierowanych do administracji i urzędów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikowane komentarze są prywatną opinią komentujących, i blog nie ponosi odpowiedzialność za treść opinii. Opinie wulgarne będą usuwane